Tisková zpráva: Práce v Extra třídě podporuje manuální zručnost i sociální dovednosti, školy se mohou hlásit do dalšího ročníku!Spolupracovat, hledat cestu z problému, mluvit s úřady a něco sami postavit nebo vyrobit, to vše se mohou žáci v programu naučit. Záleží na jejich fantazii a motivaci.

Praha 10. září 2015 – Právě probíhá přihlašování do čtvrtého ročníku programu Extra třída, který školám nabízí EDUin ve spolupráci s Nadačním fondem Tesco. Po třech předchozích ročnících už můžeme pojmenovat konkrétní benefity, které školám, kromě finanční podpory, program nabízí. Daří se aktivizovat žáky sedmých až devátých tříd základních škol, jejichž motivace pro školní práci jinak bývá leckdy velmi slabá. Žáci podle slov učitelů oceňují především možnost vymyslet projektový záměr sami, získat na něj peníze a hospodařit s nimi. Podívejte se na šest krátkých video spotů z loňského ročníku.

Krátká videa šesti loňských Extra tříd:

Třída neslyšících dětí z Prahy se rozhodla prolomit bariéru mlčení ve vztahu ke slyšící většině a uspořádala odpoledne, během kterého se žáci pokusili ozřejmit obecné stereotypy o neslyšících a jejich životě, videoklip ZDE.

Třída z Ústí nad Labem se rozhodla zrekonstruovat školní knihovnu tak, aby se z ní stalo místo, které bude žáky vyhledávané, kde si budou nejen rádi číst, ale kde se budou i rádi setkávat. Videoklip ZDE.

Třída z Jičína vytvořila interaktivní naučnou stezku, která je doplněna hrami a různými aktivitami, videoklip ZDE.

Třída z Březové vytvořila naučnou stezku s využitím online technologií, videoklip ZDE.

Třída z Josefova Dolu uspořádala mezigenerační setkání ve formě výtvarných dílen, která podporovala spolupráci se seniory, videoklip ZDE.

Třída z Nového Města na Moravě natočila video medailonky s válečnými veterány, vernisáž výstavy portrétů podpořila flash mobem na náměstí Nového města na Moravě, videoklip ZDE.

Do programu Extra třída se jednotlivé třídy mohou registrovat již nyní, datum uzavření registrací, které předpokládá i zpracování projektu v projektové kanceláři je 9. 11. 2015. Registrovat se školy mohou ZDE.

Iva Tahová, koordinátorka programu Extra třída, řekla:Díky zkušenostem získaným v rámci projektů Extra třídy žáci již vědí, že není nemožné naplňovat svá přání, své představy a plány. A dokážou to poté i v budoucnosti.  První pozitivní zkušenost totiž podporuje chuť něčeho v životě dosáhnout.

 

Program Extra třída probíhá už čtvrtým rokem ve spolupráci EDUin a Nadačního fondu Tesco. Je určen pro žáky 7. až 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Za první tři roky bylo rozděleno 1. 923.537 Kč a do programu se zapojilo 78 tříd z celé České republiky.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.