Týden.cz: Déčko připravilo vzdělávací projekt pro školákyWebový portál dětské stanice Déčko odstartoval vzdělávací projekt pro školáky. V několikaminutových videích se dozvídají o nejrůznějších oborech lidské činnosti – každá mise, do níž se děti přihlašují jako agenti, pak řeší konkrétní problém a skládá se z několika úkolů. O projektu informovala Česká televize, která hru propojuje například s tzv. chytrými televizory.

„Všechny problémy, které budou děti řešit, jsou sice smyšlené, ale mají reálný základ. Hra je postavena na příběhu tajného institutu, který pomáhá rozhodovat o zásadních společenských otázkách a měnit tak svět k lepšímu,“ uvedla vedoucí dětského portálu ČT:D Štěpánka Sunková. Znalosti potřebné k zapojení do hry se kryjí s učivem prvního stupně základní školy, a jsou tak podle Sunkové vhodné i jako doplněk k učivu. „Hra navíc splňuje všechny podmínky bezpečného webu, takže se rodiče o své děti rozhodně nemusí bát,“ dodala.

Hra dětským divákům nabízí přístup k televiznímu archivu, který mohou sledovat také prostřednictvím chytrých televizorů. „Naprostou novinkou tohoto projektu je propojení webové hry s chytrými televizory HbbTV, které se stanou domácí dětskou videoencyklopedií pro plnění vzdělávacích aktivit ve hře samotné. Přistup k videoencyklopedii DIV je ale samozřejmě k dispozici i na webových stránkách Déčka,“ poznamenal výkonný ředitel nových médií Pavel Kohout.

Projekt Duhový institut věd uvedla ČT již o prázdninách jako audiovizuální doplněk pro školní výuku, ale i jako způsob, jak školákům zábavnou cestou připomenout probranou látku. Veřejnoprávní televize si za něj vysloužila ocenění německé neziskové organizace Society for Pedagogy and Information, která se dlouhodobě věnuje oblasti digitálního vzdělávání.

Text byl převzat z webu Týden.cz (ZDE).

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.