MŠ V Lukách, Rakovník: Vy neznáte rodičovskou stravovací komisi?Přinášíme další praktický tip ze škol, kde vyhledáváme drobné inovace, které zlepšují komunikaci mezi učiteli a rodiči. Tentokrát jsme se inspirovali u jedné z nově registrovaných mateřských škol. Jmenuje se V Lukách, je to sídlištní mateřská škola v Rakovníku, zřizovaná městem. Jako v mnoha jiných školách, i tady řešili věčné debaty okolo školní jídelny.  A našli trochu překvapivé řešení: rodičovskou stravovací komisi.

4_trida_medvedi.preview

V každé škole se jídlo a jídelna řeší pořád dokola, málokteré téma umí u rodičů vzbudit takové emoce. Komu chutnalo a nechutnalo, zda se vaří dostatečně zdravě, jestli bramborová kaše byla z polotovaru, nebo ne. V téhle mateřské škole to nebylo jiné, ale tady vymysleli zlepšovák. Zavedli rodičovskou stravovací komisi. Do té rodiče na začátku roku nominují své zástupce, ti rovnou proberou s vedením školní jídelny co, proč a jak se vaří. Takže hned na začátku je alespoň část rodičů důkladně informovaná o koncepci stravování (zelenina ano/ne, polotovary ano/ne), možnostech i omezeních, s nimiž se musí školní jídelna vyrovnat. Pak má každý z rodičů v komisi jeden měsíc na starosti kontrolu jídelny. Může přijít kdykoli, dostane ochutnat, může nahlédnout do papírů. Pokud se vyskytnou stížnosti, obracejí se rodiče přímo na své zástupce ve stravovací komisi. Funguje to zhruba čtyři roky, škola nemusí řešit dohady okolo stravování a naopak, když město chtělo škole nařídit firmu, která měla vařit pro všechny školy ve městě, byli to právě rodiče ve stravovací komisi, kteří se proti tomu postavili. Ideální způsob, jak změnit rodiče z protivníků ve spojence.

Pro bližší informace se můžete obrátit na ředitelku MŠ V Lukách Janu Kovářovou, msvlukach@msvlukach.cz

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.