Tisková zpráva: Výsledky ceny za inovace ve vzdělávání Eduína 2015Absolutním vítězem, který si odnesl ocenění ve dvou kategoriích, je projekt Československo 38-89: Atentát. Do Auly slávy byla uvedena Jana Hrubá.

Praha, 9. prosince– Večer 8. prosince proběhlo v reprezentativních prostorách České spořitelny slavnostní vyhlášení dalšího ročníku ceny Eduína. Během večera bylo předáno celkem sedm ocenění. Z devíti finalistů vybrala tři vítěze odborná porota a tři vítězné projekty vzešly z hlasování veřejnosti. Odborníky i veřejnost zaujala interaktivní simulace moderních českých dějin Československo 38-89: Atentát. Jde o společný počin FF UK, MFF UK a Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, který získal i několik ocenění v zahraničí. Do Auly slávy byla za dlouholetou obětavou osvětovou práci pro české vzdělávání uvedena šéfredaktorka Učitelských listů Jana Hrubá.

Výsledky ceny Eduína 2015

Aula slávy – cena za dlouhodobý a systematický přínos vzdělávání

Do Auly slávy byla uvedena Jana Hrubá.

Jana Hrubá působila přes 30 let jako učitelka na základní škole. Od r. 1990 dodnes pracuje v učitelských asociacích (Pedagogický svaz, NEMES, PAUSKAV). 15 let (1993-2008) soukromě vydávala časopis pro příznivce změn ve vzdělávání Učitelské listy a cca 20 knih z oblasti inovací ve vzdělávání, nyní po odchodu do důchodu provozuje jako koníčka web Učitelské listy. Stále aktivně monitoruje další vývoj ve vzdělávání, je činnou členkou Stálé konference asociací ve vzdělávání SKAV.

Vyhlášení Jany Hrubé bylo nejsilnějším okamžikem slavnostního večera, kdy celý sál vestoje tleskal šéfredaktorce Učitelských listů, která o ocenění do poslední chvíle netušila a při své velké skromnosti byla dojatá k slzám.

Cena odborné poroty

  1. místo  Československo 38-89: Atentát (FF UK + MFF UK + ÚSD AV ČR)
  2. místo  Akademie umění a kultury Prahy 15 (ZUŠ Hostivař)
  3. místo  Minisčítání (Český statistický úřad)

Cena veřejnosti

  1. místo Dětská univerzita (Technická univerzita Liberec) 1237 hlasů
  2. místo Vzdělávací portál Moderní dějiny.cz (sdružení Pant) 671 hlasů
  3. místo Československo 38-89: Atentát (FF UK + MFF UK + ÚSD AV ČR) 515 hlasů

Celkem bylo v hlasování uděleno 4014 hlasů.

23674678085_bde1cded53_mFotogalerie ze slavnostního vyhlášení ZDE.

Více o ceně: www.eduina.cz.

Miroslav Hřebecký, koordinátor ceny, řekl: „Velmi si ceníme široké škály kvalitních projektů v letošním ročníku. Dvojitého vítěze „Československo 38-89: Atentát“ vydalo nakladatelství Karolinum i na DVD a je to tip na zajímavý vánoční dárek.“

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.