Navštivte nás v EDUpointu!Zveme vás do EDUpointu a představujeme program na duben. Opět se sejdeme v Otevřené třídě, Akváriu, Peďáku a navíc otevíráme nový cyklus setkávání Profese, které před 10 lety nebyly určený především studentům středních a vysokých škol.

20841188306_71053cbf63_z

Otevřená třída

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V dubnu se setkáme v úterý 5. dubna.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

V úterý 5. dubna vám profesor Pavel Beneš z pražské pedagogické fakulty v Otevřené třídě ukáže, jak cestou pokusů a vlastního poznání poznat svět kolem sebe. Hodina bude interaktivní a vícegeneračně pojatá.

 

Akvárium

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V dubnu se setkáme v úterý 12. dubna.

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

V úterý 12. dubna bude v Akváriu probíhat diskuse na téma: Proč by v ČR nefungovaly programy jako Teach for America? V čem jsou klady a zápory snahy přivést do pedagogické profese lidi odjinud. Debatovat přijdou Jan Straka, který TFA kritizuje, hosté z nezávislé studentské iniciativy ped. fakulty MU Otevřeno a hosté z fakult připravujících učitele.

 

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V dubnu se setkáme v úterý 19. dubna.  

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

V úterý 19. dubna si ukážeme Jak se svými žáky psát heslo na Wikipedii. Jak využít moderní technologie a namísto boje proti internetu a technologiím je získat na svoji stranu a přiblížit lidské poznání a informace světu dnešních dětí? Sdílet know how přijde Jan Groh z Wikimedia ČR.

 

A V DUBNU JEŠTĚ NĚCO NAVÍC!!

V úterý 26. dubna 17:00 – 19:00  Novým pilotním cyklem Profese, které před 10 lety nebyly, chceme oslovovat především ty, kteří jsou ve svém průzkumu různých nových povolání spíše na začátku. Tedy i v úterý 26. 4. (17:00) budeme moc rádi, když přijdou především středoškoláci či vysokoškoláci a ostatní, co o práci Designéra digitálních produktů toho zatím moc neví a rádi by. Díky moc, že Vy, kteří už víte o co jde, tentokrát zvolíte jiný úterní program. Děkujeme a věříme, že právě pro Vás to bude ta užitečnější volba. Registrace je nutná! Registrujte se prosíme zde: https://docs.google.com/forms/d/1JhpnnLxganJr4UCvfeY7_h7tFrPnumBcPAQYBkhogyE/viewform

Ve čtvrtek  7. dubna 12:00 – 19:00 Jak efektivně podporovat principy otevřenosti v rámci legislativy EU? Veřejný workshop. Dimitar Parvanov Dimitrov, lobbista a “náš člověk v Bruselu”, Wikimedia. Workshop bude probíhat v angličtině.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.