Vzdělávací festival Eduspace – Vzdělávání a technologieEduspace, první vzdělávací festival v ČR, který proběhne doslova v celém Brně 20. – 22. 5. 2016, je postaven na 4 klíčových tématech. Prvním z nich je vztah vzdělávání a technologií. Virtuální realita, gamifikace, obrácená třída, školy na internetu. Collick, Neumajer, Kangas, Brdička a další.

Digitální technologie jsou ve vzdělávání využívány stále intenzivněji, stále více přispívají ke změnám, které ve školách probíhají. Co to se školami udělá? Záhy budeme žít v prostředí, v němž se skutečnost a virtuální realita vzájemně promísí. Co to znamená pro vzdělávání? Jak využít současné technologie k posílení samostatného vzdělávání a poznávání žáků? Jak k jejich hodnocení?

Tato a další témata festival Eduspace otevře a odborníci ukáží na konkrétní příklady. John Collick je ředitel sekce pro mezinárodní vzdělávací strategie pro východní Evropu a střední Asii ve společnosti Promethean. Více než 25 let se věnuje oblasti ICT. Marjaana Kangas působí jako výzkumnice v oblasti využití médií ve vzdělávání na finské Univerzitě v Laponsku se zkušeností z řady projektů na podporu inovativního vzdělávání. Ondřej Neumajer a Bořivoj Brdička jsou přední čeští experti a propagátoři zabývající se využitím ICT ve vzdělávání.

Eduspace je multižánrový festival, jehož ústředním narativem je vzdělávání, doprovázený doplňkovým programem v podobě hudby, divadla,  galerijních či muzejních výstav. Je inspirován formátem Oppi festivalu, který proběhl v roce 2014 v Helsinkách a v roce 2015 v New Yorku. Partnery jsou Masarykova univerzita, Janáčkova akademie múzických umění v Brně, Univerzita Palackého v Olomouci. Moravská galerie v Brně, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Hvězdárna a planetárium Brno, LUŽÁNKY – středisko volného času, Muzeum romské kultury, EDUin a řada dalších organizací a institucí.

Břetislav Svozil, hlavní organizátor festivalu Eduspace, řekl: „Technologie mění svět. Pokud se stanou dobrým nástrojem vzdělávání, mohou jej měnit k lepšímu. Musíme se to ale naučit, jsme první generací učitelů a rodičů, která prošlapává cestu.“

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.