Publikace shrnuje výsledky výzkumů o kontaktu dětí s přírodou z celého světaPřinášíme vám první českou publikaci, která přehledně shrnuje výsledky výzkumů o kontaktu dětí s přírodou z celého světa. Petr Daniš, autor publikace Děti venku v přírodě: ohrožený druh? a ředitel vzdělávacího centra TEREZA, prostudoval přes 130 děl odborné literatury a shrnul rozsáhlé výhody, které má kontakt s přírodou pro zdraví, učení a celkový rozvoj osobnosti u dětí.

Screenshot_1

 Publikace je ke stažení v elektronické podobě ZDE.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Eva
Eva
13. 3. 2019 09:26

Vzdělávací centrum Tereza, myslím, že začínalo něco jako hnutí Tereza. Možná, že bych z těch let našla ještě brožuru s návody co mohou a jak se mají děti v přírodě chovat. Dělají kus dobré práce. je potřeba vracet dětem přírodu a přírodě zase děti. Kdo bude hrát v lese šiškovou bitvu, čistit studánky a pramínky, lehat si do hebkého mechu, objevovat vůni jehličí a zvlášť po dešti. Koukat se do korun stromů až se vám z toho začne točit hlava, pozorovat veverku, která umí skákat jako akrobat. Pozorovat hemžení mravenců na mraveništi. Sbírat sladké plody přírody. Komu se podařilo téměř zabloudit v krásném křišťálovém lese v zimě. Kdo z vás pozoruje když se ukazují první sněženky, jak vykukují jejich první květy. Nebo si je raději kupujete na tržišti za třicet korun kytičku? Dokážete stát bez hnutí za oknem v zimě a pozorovat boj sýkorek a vrabců o to komu se podaří být první v nasypaném krmítku. Pozorovat mraky jak plují po obloze a umí zázračně tvořit tvary ve kterých si můžete ledacos představit. Musím už skončit, začínám moc vzpomínat ale jsem strašně přírodě vděčná za to, že jsem to všechno poznala a že ji budu v rámci svých možností mít možnost pozorovat užívat si jí ještě dál. Stojí to za to.Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.