EDUpoint v září: Přijďte se inspirovat do Otevřené třídy nebo na EDUshow!Zveme vás opět do EDUpointu a představujeme program na září. V září se sejdeme v Otevřené třídě, Akváriu a Peďáku+. Newsletter ve formátu pdf si můžete stáhnout ZDE.

Otevřená třída

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V září se setkáme v úterý 6. září.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

6. 9. 17:00 Předvedeme, jak lze učit o sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století. Hodinou vás provede Jaroslav Pinkas z ÚSTRu. Děti jsou vítány!

 

Akvárium

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V září se setkáme v úterý 13. září.

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

13. 9. 17:00 Mají jednotné přijímačky na střední školy alternativu? Startují jednotné přijímací zkoušky. K čemu budou užitečné, kde jsou rizika a možné alternativy?

 

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V září se setkáme v úterý 20. září.  

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

20. 9. 17:00 Jak využít prvky Montessori pedagogiky v klasické výuce? Na zářijovém Peďáku+ si letem světem ukážeme, jak lze začlenit některé prvky této alternativní pedagogiky do běžné výuky a učinit ji tak zajímavější. Základní znalost principů Montessori pedagogiky je vítána.

 

EDUshow – Nový formát!

Každé čtvrté úterý v měsíci od 19 do 21 hodin. V září se setkáme v úterý 27. září.

EDUshow: Diskuse o vzdělávání se odehrávají především v duchu serióznosti, což může u širší veřejnosti snižovat zájem o téma. Humor, nadsázka a debata v odlehčenější podobě může nejen pobavit, ale téma vzdělávání pomáhá zpřístupnit i širšímu publiku, překonává bariéry kontroverze a může vést k lepšímu pochopení, uznání problému a toho, že existují různé úhly pohledu a také různá řešení. EDUshow, to jsou různé formáty: přednášky, které vás nenechají v klidu, téma vzdělávání cezené přes filtr umění, nabízí další pohledy. Přehlídka cizích eduneúspěchů pomůže nenabít si vlastní pusu. Prezentace výzkumů ze vzdělávání, co připomínají detektivku a  … samozřejmě ještě něco navíc! Přijdte se podívat na EDUshow!

27.9. 19:00!  Tomáš Feřtek: Co změnilo svět vzdělávání a proč nevede cesta zpátky. Řeč bude o tom, co doopravdy chce společnost po svých školách a co z toho se jim daří a nedaří uskutečnit.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.