Poradna: Školská rada jako první instance pro řešení problémů spojených s vedením školyDotaz: Je dobré, když jsme dvě školy a vede je pouze jeden ředitel? Bohužel mi jako rodiče vidíme, že to nelze obě školy jsou zanedbané a jsou vedeny opravdu tzv. jen aby jsme přežili. Dá se s tím něco dělat?

Odpověď: 

Předpokládám, že jde o veřejné základní školy, tedy pravděpodobně zřizované obcí. Situace, kdy ředitel nebo ředitelka vede dvě školy, někdy základní a mateřskou, které jsou sloučené, někdy základní školu se dvěma detašovanými pracovišti, nejsou nijak výjimečné a automaticky to neznamená, že to musí být špatně a školy musí být zanedbané. Tedy v tom to asi nebude. Pokud je více rodičů, kteří sdílejí tento názor, tedy že školy jsou zanedbané, obraťte se na svého zástupce ve školské radě. Tu musí mít každá škola, je tam zástupce rodičů a je povinen předložit k jednání stížnost rodičů. Školská rada musí tento podnět vyřídit a závěr zveřejnit. Podstatné je, že ve školské radě je i zástupce zřizovatele školy – tedy pravděpodobně obce. A právě zřizovatel by měl takovou situaci řešit. Buď ředitele vyměnit, zjednat nápravu, rozdělit funkce, pokud by to opravdu byl kapacitní problém. Ještě je možné se obrátit přímo na zřizovatele, ale v první fázi je lepší využít školskou radu, je právě pro řešení takových problémů zřízena.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.