Tisková zpráva: Chomutovská ZŠ Zahradní je pro dospívající ostrovem v moři komplikacíVideo, které vzniklo v rámci projektu Extra třída, ukazuje případ školy, kterou oceňují jak žáci, tak veřejnost. Ta ji v internetovém hlasování ocenila za spolupráci různě starých žáků.

Praha, 11. listopadu 2016 – Chomutovská Základní škola Zahradní je sídlištní škola v prostředí, které sami žáci hodnotí jako mimořádně konfliktní a ohrožené vandalismem a drogami. Video zachycující projekt této školy v rámci Extra třídy je pozoruhodné tím, s jakou otevřeností ukazuje názor tamních deváťáků na dění na sídlišti i jejich kladný postoj ke škole, kterou vnímají jako jediné místo, kde se někdo snaží jim pomáhat v obtížných životních situacích. Je to příběh o deziluzi s překvapivě pozitivní pointou.

Deváťáci se v rámci projektu Extra třída rozhodli vysázet záhon růží jako připomínku svého pobytu ve škole. Když ale po nich organizátoři projetu chtěli, aby záhon nevysázeli „za plotem“, ale na veřejném místě, vzbudilo to mezi žáky značnou nevoli. Jejich zkušenost se životem na sídlišti jasně říkala, že bude trvat jen pár dní, než jejich práci někdo zničí. Pokud vás zajímá, jaká je pointa příběhu, nabízíme sedmiminutové video, které natočil režisér Stanislav Adámek z projektu Učíme se příběhy.

Iva Tahová, koordinátorka projektu Extra Třída, řekla: „Překvapil nás silný sociální náboj tohoto videa. Tihle dospívající říkají naplno, co si myslí o prostředí, v němž žijí. O to cennější je, jak oceňují svoji školu a to, co pro ně během těch devíti let, kdy sem chodili, udělala.“

 

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.