Budoucí studenti alternativního programu se mohou setkat se svými učiteliGymnázium, Praha 5, Na Zatlance 11 otevře od 1. září 2017 vedle tříd s osvědčeným a úspěšným školním vzdělávacím programem jednu třídu prvního ročníku, kde se bude vyučovat podle nového, alternativního školního vzdělávacího programu. 25. ledna si mohou zájemci o studium promluvit se svými budoucími učiteli.

Svět kolem nás se dynamicky proměňuje, a je proto třeba hledat a otevírat nové cesty k tomu, jak se na život v tomto světě připravit. ALT, nově otevíraná třída Gymnázia Na Zatlance, chce nabídnout budoucím studentům program, který bude systematicky rozvíjet jejich osobnost, a zároveň v něm získají potřebné znalosti a dovednosti.

Školní vzdělávací rogram ALT má za cíl podporovat ve studentech jejich vnitřní motivaci a zvídavost. Výuka bude proto probíhat v integrovaných tematických blocích, které vždy propojují příbuzné obory do větších a smysluplnějších celků, podobně jako se to děje třeba ve Finsku. Velký důraz bude kladen na rozvoj osobnosti studentů, jejich kritického myšlení, samostatnosti a kreativity. Učitelé, působící více v roli průvodců než klasických učitelů, se budou snažit o podporu spolupracujícího a přátelského klimatu, a to i díky využívání moderních pedagogických metod. Na studenty čeká kromě blokové výuky i řada dalších netradičních aktivit, např. expedice, kde si budou prakticky zkoušet to, co se ve škole naučili teoreticky.

Alternativní třída se otevírá od září 2017 a přihlášky k přijímacím zkouškám se podávají do 1. března. Všichni zájemci o studium v této třídě si mohou přijít popovídat se svými budoucími učiteli 25. ledna 2017 na den otevřených dveří.

Webové stránky školy najdete ZDE.

Rozhovor s o vzniku nového vzdělávacího programu čtěte ZDE.

Přečtěte si podrobnější popis vzdělávacího programu ALT ZDE.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.