EDUpoint v březnu: Učitelský večer a divadlo o výchově dětíZveme vás na březnový EDUpoint a představujeme nový formát Učitelský večer! V březnu se opět sejdeme v Otevřené třídě, Akváriu, v Peďáku+ a v EDUshow a kromě toho bychom vás rádi pozvali na Učitelský večer, který bude následovat po Akváriu a který bude sloužit jako prostor pro sdílení dobré praxe. Plakát s programem na celý měsíc si můžete stáhnout ZDE.

Otevřená třída

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V březnu se setkáme v úterý 7. března.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

7. 3., 17:00
Začít Spolu. Interaktivní metodou vám představíme principy prvostupňového programu Začít spolu, který je založen na práci v centrech aktivit a integrované tematické výuce.

Akvárium

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 18:3 hodin. V březnu se setkáme v úterý 14. března.  

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

14. 3., 17:00 – 18:30.
Školství v chomoutu, či na dlouhé lonži? Máme zrušit inspekci, RVP a ministerstvo školství?
Jaká je rozumná míra státní regulace vzdělávacího systému?

POZOR NOVĚ V EDUPOINTU! Učitelský večer

Učitelský večer

KAŽDÉ DRUHÉ ÚTERÝ V MĚSÍCÍ.  Každé druhé úterý v měsíci od 18:30 do 20:00 hodin. V březnu se setkáme v úterý 14. března.  

Učitelský večer je neformální setkání zájemců o vzdělávání. Řekněte ostatním, co vám ve vašich hodinách funguje nebo s čím se naopak potýkáte. Program je z části daný předem, ale část je vyhrazená pro ty, které napadne jejich příspěvek (nebo seberou odvahu) až těsně před akcí nebo dokonce v jejím průběhu. Připojte se se svým tématem, stačí napsat Alexovi (katakalidis.a@gmail.com) nebo Matoušovi (matous.borkovec@seznam.cz). Youtube kanál učitelského večera najdete zde (https://www.youtube.com/channel/UCEvONM801izBTGaIA-TSS6A )  a Facebookovou skupinu ZDE.

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V březnu se setkáme v úterý 21. března.  

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

21. 3., 17:00
Co se mohou od sebe navzájem naučit soukromé a státní školy (ScioŠkola)? Soukromé školy. Pro někoho nekvalitní, pro další elitářské, pro jiné alternativa nebo laboratoř umožňující zkusit, co na veřejných školách „nejde“. Nebo jde?

Inspirace, zkušenosti, praktické tipy a vtipné zážitky ze školy vám přinese Ivan Čermák – sportovec a zkušený učitel s punkovou duší, oficiálně průvodce a zástupce ředitele na ScioŠkole na Praze 9. Provázet vás bude také Adéla Zelenda Kupcová, duší filosof, cestovatel a dobrodruh, formálně jeden z lidí podílející se na konceptu ScioŠkol. Tedy soukromých škol, které kladou důraz na svobodu, aktivitu a schopnost dětí učit se, spíše než schopnost z paměti odříkat všechna vyjmenovaná slova. A pravděpodobně vás budou provázet také děti ze ScioŠkol, od těch se toho stejně dozvíte nejvíc.

Protože věříme, že funguje nejlépe, když se lidé učí to, co sami chtějí, bude stanovení témat na vás. A na průvodcích večerem bude se připravit na vše a improvizovat – koneckonců i tohle ve škole děláme.

EDUshow

Každé čtvrté úterý v měsíci od 19 do 21 hodin. V březnu se setkáme v úterý 28. března.

EDUshow: Diskuse o vzdělávání se odehrávají především v duchu serióznosti, což může u širší veřejnosti snižovat zájem o téma. Humor, nadsázka a debata v odlehčenější podobě může nejen pobavit, ale téma vzdělávání pomáhá zpřístupnit i širšímu publiku, překonává bariéry kontroverze a může vést k lepšímu pochopení, uznání problému a toho, že existují různé úhly pohledu a také různá řešení. EDUshow, to jsou různé formáty: přednášky, které vás nenechají v klidu, téma vzdělávání cezené přes filtr umění, nabízí další pohledy. Přehlídka cizích eduneúspěchů pomůže nenabít si vlastní pusu. Prezentace výzkumů ze vzdělávání, co připomínají detektivku a  … samozřejmě ještě něco navíc! Přijdte se podívat na EDUshow!

28. 3., 19:00
SPECIÁLNÍ EDUSHOW HOST v EDUPOINTU!
Divadlo VAD: Píseček. Jednoaktová divadelní bábovička. Nezvládáte výchovu svých dětí? Uklidníme vás vědomím, že v tom nejste sami. Zkušení rodiče si z modelových situací odnesou kromě užitečného know-how i odbornou psychologickou vzpruhu. Připravující se rodiče dostanou šanci ujasnit si, zda by nestačilo pořídit si domácího mazlíčka. Ostatním nabízíme střet civilizací, násilí a závěrečnou katarzi – to vše na písečku. VSTUPNÉ 150 KČ. REZERVACE VSTUPENEK!

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.