Tisková zpráva: Soutěž sCOOLweb 2017 – Co nabízejí školní weby žákům?Letošní ročník soutěže školních webů se zaměří na školní informační systémy a vstřícnost škol vůči vlastním žákům. Najdou na webu kalendář s aktuálními akcemi, rozpis suplování učitelů nebo výukové materiály?

Praha, 1. března 2017 – Tématem soutěže sCOOL web 2017 jsou školní informační systémy. Hlavním cílem soutěže sCOOL web je otevírat školy veřejnosti. K tomuto obecnému cíli se každý rok  přidává zaměření na nějakou oblast, na kterou chtějí organizátoři soutěže obrátit pozornost autorů školních webů. Školy mohou přihlašovat své weby do 31. března.

Soutěž využívá stabilního jádra hodnotících kritérií, podle kterých hodnotitelé weby posuzují. Každý rok dochází ke změnám znění či vah vybraných kritérií zaměřených na vybrané téma roku. V ročníku 2017 zvyšujeme váhu těchto kritérií týkajících se školních informačních systémů:

  • aktuální rozvrh výuky všech tříd včetně výjimečných změn v suplování učitelů;
  • přístup do školního informačního systému, ve kterém mohou rodiče sledovat hodnocení žáků, docházku, komunikovat se školou atp.;
  • přístup do systému pro podporu výuky, který žákům zprostředkovává materiály z výuky, žáci zde mohou odevzdávat úkoly, spolupracovat atp.

Letošní ročník soutěže školních webů přináší novinku, po které školy volaly – každý ze soutěžících obdrží od hodnotitelů zpětnou vazbu se silnými a slabými stránkami svého webu.

Školy mohou přihlašovat své weby od 1. do 31. 3., registrační formulář najdete ZDE, účast v soutěži je pro školy zdarma.

Barbora Vobořilová, koordinátorka soutěže sCOOLweb, řekla: „Každé škole dáváme účastí v soutěži možnost si zdarma nechat posoudit svůj web a dozvědět se konkrétní návrhy na vylepšení. To je nabídka, která tu dosud chyběla.”

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.