Škola, v níž se děti nemusejí učitDo Prahy přijedou zakladatelé izraelské svobodné školy, kde není nic povinné. Zní to jako utopie? Co z těch dětí vyroste, když jim nikdo nedává žádné povinnosti? Odpovědi poskytnou zakladatelé i absolventka.

V izraelské Sudbury Democratic School Jerusalem je 140 dětí a studentů ve věku 5 – 18 let a je v provozu už šestnáctým rokem. Sudbury Jerusalem je považována za jednu z nejlépe fungujících Sudbury škol. Mj. je opakovaně vyhodnocována jako škola s nejmenším podílem školního násilí v Izraeli.

Na celodenním semináři 1. 4. 2017 se o své zkušenosti se založením a životem školy postavené na svobodě a odpovědnosti dětí podělí Eudice a Ricky Ben Ohr – zakladatelé a pedagogové z demokratické Sudbury školy v Jeruzalémě a Maya Gvili – absolventka této školy.

Lektory na semináři budou také Lucie a Vladimír Dobešovi – zakladatalé a pedagogové z české školy Donum Felix. Jedná se o základní školu založenou na důvěře, vnitřní motivaci a na přirozeném učení. Děti a dospělí jsou přirozenými partnery včetně rozhodování. Tato učící se škola by ráda směřovala mezi tzv. svobodné a demokratické školy.

Akci organizuje SvobodaUčení.cz.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.