EDUpoint v dubnu: Jak se jako učitel nedostat do vězení a do čeho mohou rodiče ve školách mluvitZveme vás opět do EDUpointu a představujeme program na duben. V Otevřené třídě si vyzkoušíte, jak zapojit do komunikace s dětmi panenky Persona Dolls, v Akváriu budeme diskutovat o tom, do čeho mohou a nemohou rodiče ve školách mluvit, po debatě bude následovat Učitelský večer. Další týden naváže Peďák+ s tématem: jak se jako učitel nedostat do vězení a poslední úterý v rámci EDUshow se můžete těšit na Stand Up show Školní můry.

Otevřená třída

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V dubnu se setkáme v úterý 4. dubna.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

4.4. 17:00
Ukázka výuky se bude věnovat „Panenkám s osobností“ nebo-li Persona Dolls. Jedná se o metodu, která pomáhá učitelům reagovat na předsudky a mluvit s dětmi o tématech, která se špatně vysvětlují.

Akvárium

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 18:30 hodin. V dubnu se setkáme v úterý 11. dubna.  

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

11.4. 17:00 – 18:30
Do čeho rodiče smějí a nesmějí mluvit. I školy, které si zakládají na své otevřenosti, se obávají ofenzivních a poučených rodičů, kteří chtějí ovlivňovat, co a jak se ve škole učí. Do čeho by měli mít rodiče možnost mluvit, aby to nenarušovalo vnitřní život školy?

Učitelský večer

Každé druhé úterý v měsíci od 18:30 do 20:00 hodin. V dubnu se setkáme v úterý 11. dubna.  

Učitelský večer je neformální setkání zájemců o vzdělávání. Řekněte ostatním, co vám ve vašich hodinách funguje nebo s čím se naopak potýkáte. Program je z části daný předem, ale část je vyhrazená pro ty, které napadne jejich příspěvek (nebo seberou odvahu) až těsně před akcí nebo dokonce v jejím průběhu. Připojte se se svým tématem, stačí napsat Alexovi (katakalidis.a@gmail.com) nebo Matoušovi (matous.borkovec@seznam.cz). Youtube kanál učitelského večera najdete zde (https://www.youtube.com/channel/UCEvONM801izBTGaIA-TSS6A )  a Facebookovou skupinu zde: https://www.facebook.com/groups/218853441919690/.

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V dubnu se setkáme v úterý 18. dubna.  

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

18.4. 17:00
Jak se jako učitel nedostat do vězení – právní minimum, nejčastější chyby učitelů

Během semináře budou uvedeny základní povinnosti učitele spojené se zajištěním bezpečnosti a ochrany zdraví dětí, žáků a studentů. Dále si na příkladech popíšeme situace a jednání učitele, ve kterých hrozí, že spáchá trestný čin. Nakonec si rozebereme preventivní opatření a jednání učitele, kterým se má spáchání trestného činu předejít. Seminář povede PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D., právnička specializující se na školskou problematiku s praxí zástupce ředitele střední školy.

EDUshow

Každé čtvrté úterý v měsíci od 19 do 21 hodin. V dubnu se setkáme v úterý 25. dubna.

EDUshow: Diskuse o vzdělávání se odehrávají především v duchu serióznosti, což může u širší veřejnosti snižovat zájem o téma. Humor, nadsázka a debata v odlehčenější podobě může nejen pobavit, ale téma vzdělávání pomáhá zpřístupnit i širšímu publiku, překonává bariéry kontroverze a může vést k lepšímu pochopení, uznání problému a toho, že existují různé úhly pohledu a také různá řešení. EDUshow, to jsou různé formáty: přednášky, které vás nenechají v klidu, téma vzdělávání cezené přes filtr umění, nabízí další pohledy. Přehlídka cizích eduneúspěchů pomůže nenabít si vlastní pusu. Prezentace výzkumů ze vzdělávání, co připomínají detektivku a  … samozřejmě ještě něco navíc! Přijdte se podívat na EDUshow!

25.4. 19:00
Stand Up show Školní můry.
Hitparáda školních můr, které jsou horší než ty noční. Velmi nevážně, s humorem a nadsázkou o dění ve škole.  Večer stand upů o školních můrách zahájí Bob Kartous. Ponižování před ostatními, kolektivní tresty, hodnocení typu „není studijní typ, dejte ho na učiliště”. Každý, ať si donese své. Přihlaste se na 25. dubna se svou Stand Up školní můru a ozvěte se na tamara.kovacova@eduin.cz (603942437).  

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.