EDUpoint v květnu: Dva systémy v jedné škole a EDUhackerský mejdanZveme vás opět do EDUpointu a představujeme program na květen. V Otevřené třídě si vyzkoušíte badatelsky orientované vyučování a zapojení do mezinárodního projektu Globe, Akvárium se bude věnovat školám se dvěma vzdělávacími systémy a na závěr vás čeká EDuhackerský mejdan.

Otevřená třída

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V květnu se setkáme v úterý 2. května.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

2. 5. 17:00
Vyzkoušíme si badatelsky orientované vyučování a zapojení do mezinárodního projektu Globe.
Přijďte si sami vyzkoušet, jak se děti  ve škole mohou učit zkoumáním a zároveň třeba ještě zajišťovat otevřená data pro NASA či český hydrometeorologický ústav. Hodinou nás provede zkušený učitel Jan Mazůrek ze ZŠ Kunratice.

Akvárium

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 18:30 hodin. V květnu se setkáme v úterý 9. května.  

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

9. 5. 17:00 – 18:30
Dva systémy v jedné škole. Spolupráce nebo souboj? Jaké je soužití klasické školy a montessori nebo waldorfu v jedné školní budově a s jedním ředitelem? Je to možné? Jaké jsou zkušenosti, klady, zápory? Co se musí udělat, aby to fungovalo bez konfliktů.

Učitelský večer

KAŽDÉ DRUHÉ ÚTERÝ V MĚSÍCÍ.  Každé druhé úterý v měsíci od 18:30 do 20:00 hodin. V květnu se setkáme v úterý 9. května.  

Učitelský večer je neformální setkání zájemců o vzdělávání. Řekněte ostatním, co vám ve vašich hodinách funguje nebo s čím se naopak potýkáte. Program je z části daný předem, ale část je vyhrazená pro ty, které napadne jejich příspěvek (nebo seberou odvahu) až těsně před akcí nebo dokonce v jejím průběhu. Připojte se se svým tématem, stačí napsat Alexovi (katakalidis.a@gmail.com) nebo Matoušovi (matous.borkovec@seznam.cz). Youtube kanál učitelského večera najdete zde (https://www.youtube.com/channel/UCEvONM801izBTGaIA-TSS6A )  a Facebookovou skupinu zde: https://www.facebook.com/groups/218853441919690/

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V květnu se setkáme v úterý 16. května.  

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

16. 5. 17:00
Feuersteinovo instrumentální obohacování – učení s porozuměním, učení s chutí?
Reuven Feuerstein, jeden z nejznámějších pedagogických psychologů 20. století, se proslavil zejména svou vírou v lidský potenciál a v měnitelnost inteligence. Toto jeho přesvědčení, společně s konceptem „zkušenosti zprostředkovaného učení“, se stalo základem programu instrumentálního obohacování. Ten pomáhá rozvíjet náš intelektový potenciál, strategie učení, ale také porozumění druhým i sobě sama. Přijďte se seznámit s instrumentálním obohacováním a získat inspiraci pro to, jak skrze zkušenost zprostředkovaného učení motivovat své žáky a studenty a vést je k učení s porozuměním. Těší se na vás PhDr. Barbora Neuwirthová, Ph.D., psycholožka a speciální pedagožka.

EDUshow

Každé čtvrté úterý v měsíci od 19 do 21 hodin. V květnu se setkáme v úterý 23. května.

EDUshow: Diskuse o vzdělávání se odehrávají především v duchu serióznosti, což může u širší veřejnosti snižovat zájem o téma. Humor, nadsázka a debata v odlehčenější podobě může nejen pobavit, ale téma vzdělávání pomáhá zpřístupnit i širšímu publiku, překonává bariéry kontroverze a může vést k lepšímu pochopení, uznání problému a toho, že existují různé úhly pohledu a také různá řešení. EDUshow, to jsou různé formáty: přednášky, které vás nenechají v klidu, téma vzdělávání cezené přes filtr umění, nabízí další pohledy. Přehlídka cizích eduneúspěchů pomůže nenabít si vlastní pusu. Prezentace výzkumů ze vzdělávání, co připomínají detektivku a  … samozřejmě ještě něco navíc! Přijdte se podívat na EDUshow!

23. 5. 19:00

EDUhackerský mejdan. Co třeba obejít povinný rok mateřiny, vysmýknout se z docházky na střední školu, mít domácí vzdělávání i pro 2. stupeň, nabírat učitele bez toho správného papíru, mít děti bez povinného očkování v mateřině? Příběhy lidí, kteří si to udělali po svém a unikli do temné sítě periférií vzdělávacího systému.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.