Fotogalerie: Můžeme věřit svým očím?


Venkovní výstava je v parku Háječek na plotě Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích přístupná do konce letních prázdnin. FOTO: Hvězdárna a Planetárium České Budějovice

Můžeme věřit svým očím? Výstava Zrakoklamy nabízí nahlédnutí do světa neuvěřitelných optických iluzí a klamů a také toho, jak (ne)funguje lidský mozek. Rozsáhlou sérii optických iluzí a klamů připravila Hvězdárna a planetárium České Budějovice. 

V mysli pozorovatelů se statické obrazy začnou hýbat, vzniknou iluze prostorového 3D vidění či grafické paradoxy. „Máme ohlasy z našich předchozích exteriérových výstav, že instalace láká neuvěřitelně široké spektrum zájemců,“ uvádí ředitelka hvězdárny Jana Tichá. „Přijďte ošálit své smysly. Vstup zdarma a nonstop.“ Venkovní výstava je v parku Háječek na plotě Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích přístupná do konce letních prázdnin. 

V této fotogalerii je malá ochutnávka: 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.