Hlavně to nepřenášet na děti, vzkazuje vystresovaným rodičům Bob Kartous„Z vystresovaného rodiče může dítě velmi rychle získat pocit, že je škola nějaký problém. A to ještě před tím, než vůbec začala,“ říká vedoucí komunikace EDUin Bob Kartous. Rodičům školáků také radí, jak s dítětem o škole mluvit. 

 

„To, co vidím v poslední době, je taková přehnaná péče o to, aby dítě ve chvíli vstupu do školy už mělo nějaký znalostní základ, aby nepřišlo s nějakým hendikepem, nebylo pozadu. Rodiče jsou z toho mnohem víc ve stresu než dítě, protože dítě se obvykle do první třídy těší,“ popisuje Bob Kartous ve videu pro flowee.cz.

Rodičům také radí, jak se s dětmi bavit o škole plodněji než legendární otázkou „co bylo ve škole“ a neméně legendární odpovědí „nic“.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Eva
Eva
1. 3. 2018 09:05

Potvrzuje se mi moje životní zkušenost, jak důležitá je smysluplná komunikace z obou stran, najít si čas na sebe a vědět o sobě. neomezovat prostor druhého, ale vzájemně o sobě vědět a být na blízku, když to ten druhý potřebuje. Možná to všechno vypadá jako fráze, ale vím moc dobře co to pro člověka a zvlášť pro dítě znamená. Je nová doba a současná forma komunikace je zkratkovitá. Počítače internet vedou k jen stručným zkratkovitým zprávám. Mám takového syna a pozoruji to na jeho projevu. jako malé dítě toho napovídal, teď co sedí u počítače jsou odpovědi, ano mami, mám mami, přičítám to věku, ale pokud je problém vycítím to v jeho hlase a nakonec kápne božskou co se stalo. Poslouchejte nejenom slova, ale dívejte se do očí, poznáte jak to všechno je.

Marty Header
Marty Header
30. 10. 2020 14:00

Děkuji za skvělý článek https://www.eduzin.czPro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.