Tip na výlet: Krtka ve Vrchlabí vyrobili ze dřeva a betonuNasněžilo a rodin, které se v příštích měsících vydají směrem do Krkonoš, bude týden od týdne přibývat. Šikovnou zastávkou je Vrchlabí a v něm budova, které se říká Krtek.

Venku se ochladilo, tak místo tipů na vycházky budeme do jara přinášet tipy na místa, kam můžete s dětmi i školní třídou zajet na výlet pod střechou. A ideálně tam i něco zažít, něco si vyzkoušet nebo se něco naučit.

Ve Vrchlabí je velký zámecký park. V zámku sídlí městský úřad, v momentálně zavřené budově kláštera muzeum, ale vzadu v zámecké zahradě najdete před sídlem správy Krkonošského národního parku kuriózní budovu. Tedy nejspíš jí nejdřív nenajdete. Je totiž na první pohled neviditelná. Oficiálně se jmenuje Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání a říká se jí Krtek.

Krtka otevřeli ho před třemi lety. Je to nízkoenergetická, do země zapuštěná budova vytápěná tepelným čerpadlem a se zelenou střechou. Z materiálů převládá dřevo, překližka a beton.

Je tu přednáškový sál s malou výstavní síní a studentskou laboratoří s mikroskopy. Pravidelné prohlídky zdarma se konají každé úterý od 15–17, ale můžete se objednat podle potřeby i na telefonním čísle 499 456 119.

Ale lepší je podívat se sem v rámci nějaké dílny nebo programu, které se tu pořádají (odkazy najdete v rámečku). Každý čtvrtek od 18.00 je tu promítání nebo přednáška pro veřejnost. Nabídek pro školy tu mají spoustu během celého roku, takže pokud se sem nedostanete s rodinou, dejte tip své škole. Určitě si tu z nabídky vybere.

Jak se sem dostanete: Z náměstí je to k zámku a zámeckému parku pár kroků. Centrum ekologické výchovy, kterému se tu říká Krtek, najdete za zámkem v zahradě u sídla Krnap.

Užitečné odkazy: Nabízí tu programy pro mateřské školy (ZDE), přednášky, které shodí spíš pro základky (ZDE), ale i nejrůznější exkurze a vycházky (ZDE). A určitě si prohlédněte plakáty s krkonošskou květenou azvířenou, které vydal Krnap nedávno a je na ně patřičně hrdý (ZDE).

Cíle v okolí: Zajímavá, a i v zimě otevřená je stezka v korunách stromů nedaleko Jánských lázní (podívejte se ZDE). Z Vrchlabí je to zhruba 15 kilometrů.

 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.