Učitelka, která právě dostala milion dolarů. Za to, že jí leží na srdci každé dítě a žije pro své posláníTohle je paní učitelka, která právě vyhrála milion dolarů. Tedy vyhrála… Britka Andria Zafirakou z Londýna zvítězila  v prestižním mezinárodním ocenění Global Teacher Prize a první místo je spojené s touto odměnou.

Andria Zafirakou pracuje v Alperton Community College v etnicky pestré čtvrti Londýna s dynamikou českých vyloučených lokalit. Děti zde často vidí násilí nebo se v hlučných domácnostech zavírají v koupelně, aby se mohly v klidu učit.

V samotné škole jsou děti 35 různých jazyků. Andria je učí „arts“, uměleckou výchovu. „Umění překonává jazykové bariéry,“ říká učitelka, která se ale sama naučila několik jazyků, aby mohla se svými studenty komunikovat.  Ráno je před školou všechny zdraví: namaste, kalimera, good morning.

Global Teacher Prize se pořádá v mnoha zemích světa a od loňska též v ČR. V tomto článku se dozvíte víc. Můžete taky nominovat učitele, který by si ocenění podle vás zasloužil.

Výuka je ale jen část toho, co paní učitelka během dne absolvuje. Po škole před bránou dává pozor na to, aby děti v pořádku odjely domů. Kolem školy krouží členové gangů a snaží se přilákat další do svých řad. „Musíme naše děti ochránit,“ říká.

Zároveň ale ví, že jeden na to nestačí. Takže vzdělává další učitele. Co kolegy inspiruje, je především její oddanost profesi, a žákům. Její nadšení je nakažlivé. A výsledky? Neuvěřitelné. Její škola je na špičce v žebříčku anglických a velšských škol, seřazených podle zlepšení prospěchu žáků v čase.

„Mým posláním je udělat vše pro to, aby každé jednotlivé dítě naplnilo svůj potenciál,“ říká vítězná učitelka.

Informace o vítězce byly zveřejněny na webu ocenění.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.