Bát se, či nebát mobilů v rukou našich dětí? Přijďte si popovídat s odborníkem na digitální média Janem KršňákemCo vlastně stojí za nadšením dětí pro mobily a počítače? Co na displejích hledají a jak jim to jako rodiče můžeme poskytnout jinak? Jak zároveň zajistit, aby obstáli ve světě, který se kolem technologií točí? O tom všem bude řeč v další online hodině LOLO třídy s odborníkem na média Janem Kršňákem.

Německý psychiatr a neurovědec Manfred Spitzer ve své slavné a úspěšné knize Digitální demence předvídá, že současná generace dětí bude mnohem více a mnohem dříve trpět poruchami mozku. Podle Spitzera je příčinou to, že naše malé děti jsou utopeny v digitálním světě, kde pomocí dotykových zařízení těkavě vstřebávají povrchní vjemy bez souvislostí, bez jakékoliv předchozí zkušenosti či znalosti, což zcela potlačuje jejich představivost a schopnost se soustředit.

Máme se skutečně bát nebo jde jen o další přehnaně chmurný scénář?

Jan Kršňák je odborník na vztah mezi médii, výchovou a vzděláváním. Vystudoval filmovou vědu na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, založil a provozuje stránku digideti.cz.

Články Jana Kršňáka čtěte zde

V kolika letech dát dětem do ruky mobil? Jak dlouho je nechat u počítače? Jak je dostat od obrazovek do přírody a které aktivity milují víc než počítač?

Zaregistrujte se do LOLO třídy, kde uslyšíte rozhovor Boba Kartouse s Janem Kršňákem, budete mu moci položit otázky anebo si s ním dokonce soukromě zavolat přes videochat a probrat s ním své otázky a pochybnosti.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Janek Wagner
Janek Wagner
25. 6. 2018 23:23


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.