Učitelé tančí v kostele, publikum burácí: poslední školní den ve švédském Lundu vypadá taktoTereza Planck je česká lékařka a žije se svým manželem a třemi dcerami ve švédském Lundu. Na svém profilu na FB sdílela video z posledního školního dne (ve Švédsku školní rok končí o pár dní dříve).  Kostel plný kolektivního veselí a taneční kreace učitelů nás zaujaly. Sdílíme a doporučujeme, pro dobrou náladu i inspiraci.

„Na poslední den školního roku mám ze svého dětství nevýrazné vzpomínky. Čisté šatičky, kytka pro paní učitelku, škrobený proslov ředitele, pár neosobních vět pro každého žáka od třídní, vízo do ruky a pak rychle domů, prázdniny čekají.  Proto mě napoprvé dost udivilo, že si na základní škole mých dcer tady v Lundu berou na zakončení školního roku všichni rodiče volno. Že by zase jeden ze zbytečně vyplácaných dnů? Ale pak jsem musela uznat, že slavnostní zakončení na naší škole má opravdu svoje kouzlo. Účastní se ho všichni žáci, učitelé i rodiče. Do školy by se nevešli, takže zakončení probíhá v kostele, církevního na tom ale není nic. Letos to pro mě byla hodina a půl čiré radosti. Pár krátkých osobních proslovů a pak hudba, hudba, hudba. Pěvecká sóla, fantastický malý houslista, sbory z jednotlivých ročníků. Asi nejvíc mě udivilo, že děti v publiku, ani ty nejmenší, vůbec nerušily. Nikdo se nekroutil, nezíval nudou ani se neposmíval. Naopak, děti nadšeně tleskaly a povzbuzovaly se navzájem. Zlatým hřebem programu je už druhým rokem taneční vystoupení učitelů. Za nadšeného pokřiku a dupání publika se předvedla velká část učitelského sboru. Po zakončení v kostele se pak děti odeberou do svých tříd. Tam s rodiči a učiteli posedí a poklábosí nad dobrotami přinesenými z domova. Myslím, že s takovými vzpomínkami na poslední školní den se moje děti budou po létě do školy rady vracet.“

a tady je to video, klikněte na obrázek…

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.