Den s květinou aneb konec školního roku v kraji zapadlých vlastenců. Radost – a asi i smutek – dojetí, vysvědčeníSami jste to zažili a ani na to moc nevzpomínáte. Stejné jako tehdy, stejné jako už tolikrát, stejné jako na tolika jiných místech. A přesto vás to může dojmout, zvlášť když jste poněkud sentimentální a vidíte krásu i obyčejného a otřelého rituálu.  Je to kouzlem dětských emocí, které se neopotřebují, i když se každý rok opakují. Závěr školního roku na základní škole K.V.Raise v Lázních Bělohrad byl – tak jako jinde – ve znamení květiny pro paní učitelku. A jejího dojetí.

Do školy se scházejí ze všech stran děti s květinou, dvěma květinami nebo rovnou pugétem.

Nejdříve jdou do svých tříd, tam si květiny odloží a pak se všichni sejdou na  školním dvoře.

Bude se řečnit, ale jen chvilku. Nedaří se zapnout mikrofon, ale pan školník v roli zvukaře je v pohodě a má krásný úsměv.  Nakonec to je bez mikrofonu i takové lidštější. Promluví pan ředitel i pan starosta.

Pak se jde zpátky do třídy. Než rozdá vysvědčení, paní učitelka v 5.A  se dětí zeptá, jaké nejlepší zážitky si z prvního stupně odnášejí. „Všechno… nevím… spaní ve škole… výtvarné odpoledne… spaní ve škole… a vás, paní učitelko.” To se opakuje.

A pak tady máme vysvědčení a předávání květin. V jednu chvíli si paní učitelka nenápadně utře slzu. Nakonec třída předává dárek žákyni, která odchází na víceleté gymnázium. A taky tričko se jmény všech spolužáků.

Končí se „indiánským“ pokřikem.

No a pro dnešek je to vše, jde se domů. Hezké prázdniny!

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.