Internet jako neomezená hudební knihovna. Oblíbené služby, kam sáhnout a na co si dát pozorMáte doma puberťáka, co chodí světem se sluchátky na uších? Pak je dobré mít přehled o tom, jaké jsou dnes možnosti poslechu hudby na internetu. Některé totiž mají svá rizika.

Internet přinesl nevídanou možnost, a to takřka neomezený přístup k hudbě. Mělo to jeden háček – písničky se začaly šířit nelegálně a umělci z toho nic neměli. Dnes už je spousta možností, jak poslouchat prakticky jakoukoli hudbu a neokrádat přitom ty, kdo ji vytvářejí.

Hudba vždycky bývala generačním jablkem sváru. V době, kdy například jedna z nejoblíbenějších platforem k poslechu hudby Spotify výrazně zvýhodňuje rodinné předplatné, je ten správný čas k přemostění generačních propastí. Děti by se měly naučit pracovat s informacemi v souladu se zákony o duševním vlastnictví. Často ani netuší, že hudba v jejich mobilu je ilegální. Pirátské servery na stahování hudby se přitom nevyplatí už proto, že mohou ohrozit váš počítač – napadnout ho virem nebo ukrást vaše složky.

Pozor ještě na jednu věc: některé platformy, jako třeba Spotify, fungují na principu sociálních sítí, takže u nich hrozí podobná rizika jako například při používání Facebooku.

Jak poslouchat hudbu:

Youtube – najdete tam v podstatě všechno, ale má to dva háčky: nemáte jistotu, že za poslech dostanou provizi umělci, kteří hudbu vytvořili, a videoklipy si můžete pouštět jen, když jste připojeni k internetu.

Bandzone.cz – specialista na českou klubovou scénu, najdete tam přes 40 tisíc kapel a více než 290 tisíc skladeb. Hudbu však nejde stáhnout a poslouchat bez připojení k internetu.

Soundcloud.com – nezávislá i klubová hudba z celého světa s knihovnou 125 milionů písní je k poslechu i offline.

MusicJet.cz – přehrávač, který vám umožní poslouchat českou hudbu zdarma. Když si připlatíte 149 korun měsíčně, můžete ji poslouchat bez reklam a offline. Cena jednotlivé skladby je do dvaceti korun.

Deezer.com – přes 50 milionů skladeb. Měsíční předplatné až pro šest osob stojí 249 Kč, pro jednotlivce 165 korun.

Spotify.com – nejoblíbenější platforma pro populární hudbu. Pokud vám nevadí přerušení reklamou a nemožnost pouštět si skladby v požadovaném pořadí, je kompletně zdarma. Bez reklamy s možností poslechu online stojí měsíčně 156 Kč, zvýhodněné předplatné až pro pět lidí vyjde na 250 korun – Spotify vyloženě zdůrazňuje, že se musí jednat o členy rodiny.

iTunes – například v USA nejrozšířenější platforma pro poslech hudby. Měsíční předplatné stojí 149 Kč. Podobně funguje i konkurenční Google Play.

Více na této kartě:

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Eva
Eva
21. 2. 2019 08:18

Opravdu záleží na výběru, schopnosti poslouchat hudbu ve správnou chvíli a ne ji mít, jako celodenní kulisu. Mám před očima kluka, který takhle se sluchátky na uších pochodoval a vrtěl sebou každý den, myslel si, že tento trend patří k životu. S jeho vzděláním taky zádná sláva. pak si našel partnerku, založili rodinu dva drogově závislí a přivedli děvčátko do školky. Chudák dítě jak se říká, nevědělo čí je. chaoticky pobíhalo, nehrálo si. Nakonec se po necelém půlroce odstěhovala celá rodina, tak nevím, jak to všechno dopadlo. Ale myslím si, že jakákoliv hudba by neměla sloužit jen jako kulisa, ale měla by v člověku probouzet nějaké pocity, kladné emoce aby obohacovala jak se říká duchovní stav člověka. Při hudbě se tančí, poslouchá a taky zpívá. K tomu by nám měla sloužit. Měla by také rozvíjet hudební cítění i třeba v té moderní podobě. proto je důležité hudbu si vybírat,
v současné době je také nutno respektovat autory hudby, protože je to také součást jejich duchovního majetku, který nám předávají. Dřív si tak chodili muzikanti vydělávat na vesnické tancovačky a ti co hudbu tvořili, neměli někdy na růžích ustláno. Zato nám zůstaly nádherné poklady, kterými se chlubí náš národ ještě teď.Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.