Co vám pomůže přesvědčit líné děti, aby šly s vámi na výlet? Skryté příběhy: apka, která vás provede ČeskemMnozí rodiče to znají, mnohé rodiče to rozčiluje: děti dost často prostě nechtějí chodit na výlety. Představa toho, že několik hodin pomašírují cestou necestou, aby se pak mohly z kopce rozhlédnout po kraji, pro ně obyčejně nebývá příliš atraktivní. A tak rodiče, kteří chodit chtějí, řeší otázku: jak dětem výlety zatraktivnit? Na pomoc ale přichází tým českých kreativců, vývojářů a scénáristů a jejich mobilní aplikace Skryté příběhy.

Co rodinám nabízejí Skryté příběhy? Nejhezčí místa v Česku pro výlety s dětmi na trase a s pátrací hrou.  V současnosti  je her víc než 100  a každý měsíc přibývají minimálně tři další. Každá trasa děti vtáhne do příběhu jedné historické postavy, která z mobilu promlouvá hlasem profesionálních herců a která právě něco plánuje nebo řeší nějaký problém. Děti procházejí po trase a na určených zastaveních plní úkoly. V terénu hledají letopočty, nápisy, sochy a jiné artefakty, luští šifry s využitím naučných tabulí a tak podobně. Pokud hráči zadání splní, čeká na ně prvek takzvané rozšířené reality a můžou si na konci trasy udělat selfie s historickou postavou, kterou jim aplikace promítne do foťáku, jako by byla součástí focené scény. Za vyřešené úkoly se sbírají body, které jim pak otevírají další obsah ve hře.

Děti tak během výletu mohou prožít první den sovětské okupace v Liberci v roce 1968, zachránit architekta Santiniho před nočními můrami v Kutné Hoře nebo třeba podat pomocnou ruku Karlu IV., který se chystá dobýt hrad Potštejn ve východních Čechách. Příběhy jednotlivých osobností českých dějin propojuje malý mimozemšťan To-to, kterému propůjčila hlas herečka Valérie Zawadská, a je tu i zloduch, kterého je nezbytné zneškodnit.

Hra je určena primárně rodinám s dětmi 6-13 let, ale trasy nebývají dlouhé (cca 3 hodiny maximálně) a zvládnou je i mladší děti. Aplikace je zdarma a umožňuje si balíček s audiem a off-line mapou terénu stáhnout doma na wifi a venku šetřit data. Na druhou stranu je třeba myslet na to, že GPS navigace je náročná na baterii telefonu. Proto je třeba vyrážet s nabitým přístrojem a ideálně s sebou vzít jako zálohu i powerbanku.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka
Lenka
19. 4. 2019 21:36

Dobrý den, je tu prosím někdo, kdo ji nedávno hrál? Trochu mne zaráží, ze byla naposled aktualizována v říjnu 2017…Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.