I s malými dětmi můžete vyrazit do velkých hor. Kniha Toulky s dětmi v báglu – Rakouské Alpy vás provedeS kočárkem, v nosítku i po svých. Na kole, koloběžce, bruslích; lanovkou, lodí, vláčkem. Krátké trasy pro malé nožičky, delší výlety pro zdatné turisty. Rakouské Alpy rodinám s dětmi nabízí nespočet možností, jak strávit volné dny.

„Každý z nás asi tuší, že v Rakousku se toho dá hodně dělat. Jenže rodiče malých dětí mají občas pocit, že si na vysokohorskou turistiku musí počkat pár let, než jejich děti dorostou, aby je to bavilo. Nebo mají strach, že jim do lanovky nevezmou kočárek. Že se vydají někam na túru, ale v polovině zjistí, že děti už dál nemůžou, a co potom? Nebo prostě mají pocit, že túra v Alpách znamená nastoupat kilometry někde ve skalách, což děti nemůže bavit,“ říká Jana Červenková, máma syna a dcery, která stojí za blogem S dětmi v báglu. Na něm už několik let schraňuje ty nejlepší tipy na rodinné výlety.

Průvodce má bezmála  300 stránek a čtenáři v něm najdou detailně popsaných více než 150 výletů v oblasti Korutan, Solnohradska, Salzburska, Štýrska, Tyrolska, Dolního Rakouska a Vorarlerska.

„Protože do Rakouska s rodinou jezdíme pravidelně a rádi, chtěla jsem tuhle krásnou zemi přiblížit i dalším rodičům. Dala jsem dohromady všechny výlety, které jsme v Alpách podnikli. A pak jsem požádala své přátele, spřátelené blogery a spřízněné duše z řad fanoušků mého blogu aby také přispěli – itinerářem, tipy, fotkami. Výsledkem je průvodce od rodičů rodičům, který doufejme odpoví na všechny pochybnosti a otázky,“ vysvětluje Jana Červenková.

Průvodce má bezmála  300 stránek a čtenáři v něm najdou detailně popsaných více než 150 výletů v oblasti Korutan, Solnohradska, Salzburska, Štýrska, Tyrolska, Dolního Rakouska a Vorarlerska. Zjistíte, které trasy jsou sjízdné s kočárky, kde jsou naučné stezky nebo různá hřiště a hřišťátka, aby si na své přišli rodiče i děti. Budete připraveni na to, že na některé výlety je dobré si vzít plavky, a jinde zase oceníte i v létě rukavice a čepice. Cílem je, aby si rodiny podle knihy dokázaly naplánovat aktivní dovolenou, na kterou budou dlouho vzpomínat.

„Přála bych si, aby se z každého výletu s dětmi stala nezapomenutelná expedice. A v Rakousku to jde prostě skvěle,“ dodává Jana Červenková.  Pokud si do zahraničí přeci jen netroufáte, můžete vyzkoušet třeba i Českosaské Švýcarsko, pro které Jana též zpracovala jak sama říká „poctivě prochozeného“ průvodce pro rodiny s malými dětmi.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.