Viktorka Kocurová: Tábor bez elektřiny a tekoucí vody? Užíváme si ho jako parta, vůbec nic nám nechybíJmenuju se Viki, ale u nás v oddíle mi říkají Kosťa. Jsme parta holek od 6 do 15 let, scházíme se každou středu odpoledne. Jsme turistický oddíl a říkáme si Světlušky. Jezdíme na výpravy, a hlavně každý rok jezdíme na tábor. Já byla letos už podruhé.

Jak to u nás na táboře vypadá? Když přijedeme, je tam velká louka a všude kolem nás je les. Spíme ve stanech, které nám už v červnu postaví rodiče. My malí v nich spíme po dvojicích a vedoucí spí v teepee pro čtyři. Uprostřed louky, které říkáme náměstí, stojí stožár. Na ten ráno při nástupu vytahujeme vlajku a večer ji zase stahujeme. Ve velkém teepee máme ohniště, kolem něj každý večer zpíváme. Taky máme kuchyni, která se pomalu propadá, protože tam dřív bylo jezero.

V našem táboře není elektřina, záchody ani teplá tekoucí voda. Myjeme se každý večer ve studené vodě z potoka, a když se chceme vykoupat v teplé, musíme si zatopit a vodu ohřát. To je pak moc příjemné! Pitnou vodu vozí vedoucí v barelech. S vodou přivážejí i dopisy od rodičů a nákupy.

Vždycky jsme rozdělené na čtyři družinky – sedmikrásky, pampelišky, ďáblíci a čičorky (všechno jsou to květiny). Letos jsem byla sedmikráska, loni pampelka. Máme celotáborovou hru. Loni jsme jako družinka vyhrály, letos prohrály. Každý den má jedna družinka kuchyňskou službu a vaříme si různá jídla. Nejvíc mi chutnaly lívance se skořicovým cukrem a marmeládou. Loni jsem se naučila škrabat brambory, letos pořádně mýt nádobí. Zní to možná divně, ale byla to celkem zábava.

Loni jsem se naučila škrabat brambory, letos pořádně mýt nádobí. Zní to možná divně, ale byla to celkem zábava.

Letos jsme měli téma Havaj. Měly jsme doletět až úplně na Havaj, ale místo toho jsme ztroskotaly v amazonském pralese. Cílem bylo dostat se z pralesa ven, ale také jsme se musely uživit a nějak tam přežít. Hrály jsme různé hry a plnily úkoly, abychom se dostaly z pralesa zase domů. Vedoucí nám na každý den vymýšlejí nějaké úkoly, které musíme plnit. Kromě toho taky plníme lucerničky, to jsou trojúhelníčky, které si pak přišíváme na tričko. Já jsem letos splnila hladovku, poznávačku zvířat a rostlin, zručnost a odvahu. Ještě mi zbývá třeba zdravotka a mlčení, to jsem ještě nesplnila, to mi přijde dost těžké.

Nejvíc jsem si letos užila vodní hrátky. Mohly jsme vydržet 3 minuty v plechové vaně se studenou vodou, a taky nám vedoucí natáhly plachtu z kopce dolů, nalily nám na ni vodu, a když jsme chtěly, přidaly i mýdlo. Ale za to jsme musely nosit barely vody. Pak jsme udělaly skupinky po čtyřech, rozběhly jsme se, skočily na plachtu a jely po břiše dolů. To bylo boží.

Co mě na táboře nejvíc baví? Když hrajeme různé hry, když jako družina vyhrajeme nějakou etapu táborové hry, když si o poledním klidu můžu číst a odpočívat, když večer zpíváme u ohně, protože už umím skoro všechny písničky, když večer ve stanu povídáme a smějeme se, když běháme po lese a plníme úkoly, když se jdeme koupat do řeky Hejlovky. Co mě nebaví? Když musíme strašně rychle běhat nebo uklízet ve stanu. Jestli se mi někdy stýská? Nestýská, ale je fajn dostat dopis. Letos jsem na táboře dokonce slavila narozeniny, a ani mi nevadilo, že nejsem doma, protože jsem měla čokoládový dort a všichni mi popřáli. Příští rok rozhodně pojedu znovu!

Viktorie Kocurová jde po prázdninách do 3. třídy základní školy. Bydlí v Praze s rodiči a mladší sestrou. Nejvíc ze všeho ji baví čtení, lezení na umělé stěně a stavění z lega.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tereza
tereza
6. 8. 2019 00:43

sice jsem byla pionýrka, ale takové tábory znám, také od první třídy až po vysokou školu, dobrá parta. díky tomu jsem studovala pedagogiku. bratr i sestra také jezdily, všichni jsme se hodně naučili o práci s dětmi a mládeží. občas jezdila vařit máma jako kuchařka, táta taky semtam přijel pomoct. byly jsme velká parta, znala jsem skoro všechny v PS. hlavně rodiče znali vedoucí a vedoucí všechny děti, skoro po celou dobu trvání táborů. většinou také suché wc, potok… super zkušenosti. tereza.

katka
katka
6. 8. 2019 16:20
Reply to  tereza

Též sem jako dítě jezdila na tábory moc ráda na to vzpomínám nejhezčí ze všech táborů byl tábor královský kde sme byly družiny hledaly poklad měly jsme štíty i meče a táborové peníze užila sem si moc skvělý prázdniny kdybych to mohla vrátit zpátky jela bych zas královský tábor se odehrával na Okoři vedoucí sem znla všechny dva znich byly tatínkovi kolegové a byla to skvělá paráda.

Martin
Martin
7. 8. 2019 12:14

Tohle taky znám u nás jsou v lesích táborníci každý rok v létěPro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.