Jak si užít s dětmi dlouhé prázdniny bez sněhu? Vyrazte na kluziště – jsou i v menších městech a většinou za rozumné cenyZimy s fůrou sněhu, kdy se dalo od rána do večera sáňkovat a bobovat, jsou, zdá se, minulostí. Rozhodně ve větších městech, kde občas sice nasněží, ale do pár dnů je obvykle po radosti. A pak samozřejmě vyvstává otázka, jak zabavit děti, když je ve čtyři tma, na hřišti je mokro, z bazénu si většinou přinesete rýmu a herničky už nemůžete ani vidět.

Tradiční, ale možná trochu neprávem pozapomenutou zimní kratochvílí je lední bruslení. Nepotřebujete k tomu sníh, hory, vleky ani moc peněz. Vlastně na mnoha místech Česka stačí jen pár drobných a chuť se trochu hýbat. Dospělí možná zavzpomínají na to, jak se jako malí proháněli někde na rybníku, a děti zase zjistí, že pád na led nebolí tolik jako na beton. Nemusíte být Jarda Jágr ani Ája Vrzáňová, abyste zvládli objet pár koleček.

Hlavní město Praha a jeho městské části letos nabízejí kluzišť celou řadu – ať už si chcete užít ve středu města na Ovocném trhu, na Františku, na Letné nebo pod Žižkovskou věží, nebo ve čtvrtích spíš mimo centrum, jako jsou Bohnice, Ládví, Lužiny, Vysočany nebo Černý Most, prakticky všude najdete poblíž nějaký led. Někde hledejte u nákupních center, jinde u základních škol nebo na náměstích. Mnohá místa nabízejí i půjčovny bruslí a helem, takže pokud si chcete s dětmi bruslení jen vyzkoušet, nemusíte hned investovat do vybavení. Dobře volte čas: v neděli po obědě bývá narváno všude, o víkendu dopoledne a ve všední den navečer se ale davů většinou nemusíte obávat.

Na některých kluzištích platí jen dospělí, jinde musíte koupit lístky i dětem, obvykle se ale vejdete do stokoruny, respektive padesátikoruny. Například vysočanské kluziště Harfa nabízí hodiny vyhrazené pouze pro rodiny, takže se nemusíte bát, že by vás srazil nějaký aspirující hokejista, který se potřebuje předvést před svou milou. A pro děti bývají téměř všude k zapůjčení hrazdičky nebo plastová zvířata, kterých se ti nejmenší mohou přidržovat. Rodičovská záda jistě ocení, že nemusí trávit desítky minut v předklonu.

Venkovní kluziště najdete letos i v Brně (dokonce několik), v Ostravě, Olomouci, Plzni a mnoha dalších městech. Například v Pardubicích se pod širým nebem bruslí na dostihovém závodišti, kde se za pár měsíců poběží Velká pardubická. A pokud ve vaší blízkosti žádný venkovní led není, i menší města už disponují funkčními zimními stadiony. Možná jsou méně romantické, ale jejich výhodou je, že často nabízejí i školičku bruslení, nějaké občerstvení a dají se využít, i když venku zrovna prší.

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.