Vaše dítě se sebepoškozuje nebo trpí depresí? Poslechněte si, co radí odborníci v podcastu Linky bezpečí


Ilustrační foto FOTO: Isis França

Poruchy příjmu potravy, úzkosti, deprese, sebepoškozování, šikana, vztahy romantické, přátelské i v rodině. S tím vším – a s mnoha dalšími problémy – se děti a dospívající už od roku 1994 obracejí na Linku bezpečí. Na každé utrápené a vystresované dítě ale připadá minimálně jeden rodič, který si možná neví s těžkými tématy rady. Právě pro ně je tu teď série podcastů Na tenké Lince. 

Jak nastavit dítěti pravidla užívání mobilního telefonu? A je to vůbec nutné? Co mám dělat, když mu na rukou objevím řezné rány, a proč takovou hroznou věc dělá? Jak to zařídit, aby rozpad rodiny potomky poškodil co nejméně? Výchova dětí někdy před rodiče staví nejrůznější složité otázky. Stejně tak mohou být někdy bezradní i prarodiče, vychovatelé, učitelé nebo třeba trenéři, kteří odhalí šikanu v týmu. 

„Právě pro ně jsme se s odborníky Linky bezpečí i externími přispěvateli rozhodli vytvořit sérii podcastů na aktuální témata,“ říká Regina Jandová z Linky bezpečí. „Ne každé dítě nebo rodič se k nám dovolají, ne každý má odvahu se svěřit. Podcast si mohou pustit, když mají chvilku klidu a času; třeba když sedí v tramvaji nebo když jdou děti spát.“

Část témat se připravuje dopředu, další část pak reaguje na aktuální témata a potřeby rodin. Cílem je otevřeně mluvit o tématech, s nimiž se děti na Linku bezpečí obracejí, a nastínit rodičům i možná řešení. „Oproti loňskému roku se letos pochopitelně výrazně zvýšil počet dětí, které zažívají úzkostné stavy a obavy například z hospitalizace nebo úmrtí blízkého. Častěji se řeší také rozvody a domácí násilí, protože jsou rodiny víc pohromadě doma a není úniku ven,“ vysvětluje Jandová. 

Podcast Na tenké Lince můžete spustit z webových stránek Linky bezpečí a nahrávání dalších dílů můžete podpořit přes sbírkový portál Daruj správně. 

 
DOPORUČENÉ ČLÁNKY


Líbil se vám náš článek nebo k němu máte co říct? Ohodnoťte ho a okomentujte. Budeme rádi za vaše postřehy a zkušenosti. Můžete ho i sdílet na svém facebooku.

Přihašte se přes facebook, twitter nebo Zaregistrujte se
0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments


Pro komentování se přihlasteVyberte si,
jaké téma Vás nejvíce zajímá
a dejte se do čtení.

Články pak můžete dále filtrovat. Například dle
věku dítěte a jejich hodnocení.

Staňte se členem naší komunity.

Nechte si posílat ty nejzajímavější články ze světa vzdělávání
a odebírejte náš Facebook.

Buďte naší součástí.